MAKIJAŻ PARMANENTNY
Makijaż permanentny, zwany makijażem trwałym polega na wprowadzeniu specjalnie wytworzonego i bezpiecznego barwnika w wewnętrzne warstwy naskórka za pomocą bardzo cienkiej igły, osadzonej w urządzeniu do tego celu stworzonego. Barwnik pozostaje tam na okres od dwóch do nawet pięciu lat, następnie równomiernie jaśnieje nie zmieniając koloru (np. czarny na niebieski lub brązowy na rudy).
Przed zabiegiem przeprowadzamy wywiad, w trakcie którego dobieramy kształt i kolor za pomocą specjalnych pisaków dostosowanych do potrzeb i wymagań klientek.
Każdy zabieg makijażu permanentnego wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym opartym o substancje czynne tj. lidokainę. Po zabiegu skóra delikatnie puchnie, lecz w przeciągu kilku godzin wraca do normalności.
Przez pierwsze dni po zabiegu makijaż jest intensywny. Podrażniona igłą wierzchnia warstwa naskórka złuszcza się wraz z częścią barwnika. Bardzo ważna jest w tym czasie odpowiednia higiena i pielęgnacja. Brwi złuszczają się do około pięciu dni, natomiast usta i oczy do około trzech dni. Makijaż w tym czasie blednie o ok. 50 % barwy wyjściowej - jest to naturalne. Przez dwa tygodnie po zabiegu nie należy korzystać z basenu, sauny i solarium.
Jeśli jest potrzeba, to do czterech tygodni po zabiegu można przeprowadzić korektę, wliczoną w cenę, w celu ewentualnych dopełnień ubytków w kolorze. Wraz z upływem czasu zmniejsza się natężenie koloru co jest związane z naturalnie złuszczającym się naskórkiem i dochodzi do stopniowego rozjaśnienia barwnika.
Makijaż permanentny brwi - metoda piórkowa.
Zabieg ten wykonuje się przy użyciu narzędzi jednorazowych. Są to płaskie igły, które połączone zostały w piórka. Zabieg pozwala na rekonstruowanie i uzupełnienie włosów brwi. Metoda ta daje bardzo naturalny efekt. Cechą tego zabiegu jest bezpieczeństwo. Piórka delikatnie, bezinwazyjnie wprowadzają barwnik pod skórę. W porównaniu z tradycyjnym makijażem permanentnym, który wykonywany jest przy użyciu drgających igieł, metoda piórkowa niemalże całkowicie wyeliminowała ból. Zabieg trwa krócej, a poza tym gojenie przebiega szybciej. Dodatkowym plusem jest to, że obrzęki znikają po kilku godzinach.
Przed zabiegami makijażu permanentnego ust zaleca się przyjmowanie leku Heviran w dawce profilaktycznej 200 mg, a u osób z aktywnym wirusem opryszczki pospolitej (herpes simplex virus) w dawce 400 mg lub nawet 800 mg!
Przeciwwskazaniami są: infekcje oczu, łuszcza, nieustabilizowana cukrzyca, ciąża, przyjmowanie leków sterydowych, niektóre rodzaje alergii na metale, nowotwór, aktywna opryszczka.
Makijaż permanentny brwi - metoda microblading
Pojęcie to oznacza pigmentację, która polega na uzupełnieniu i zrekonstruowaniu brwi poprzez wprowadzenie do naskórka barwnika, który ma kolor włosa. Dokładnie rysowany jest każdy włoś, dzięki temu można uzyskać naturalny wygląd brwi. Na 3 tygodnie przed zabiegiem nie można regulować ani farbować brwi.
Dla kogo jest przeznaczony makijaż permanentny?